LG Electronics 40LF6300 40 inch 1080p Smart LED TV 2015 Model
Brand :LG
Model :40LF6300
Customer Reviews
Product Features
  • Refresh Rate: 120Hz Effective
  • Backlight: LED direct
  • Smart Functionality: Yes
  • Dimensions W x H x D: TV without stand: 54.1" x 31.3" x 2.3", TV with stand: 54.1" x 33.4" x 11"
  • See more product details
Product Description
Full HD TV, Refresh Rate: 60 Hz Native; 120Hz Effective. Inputs: 3 HMDI, 3 USB 2.0, 1 RF, 1 Component, 1 Composite, 1 Digital Audio Out optical, 1 LAN, 1 RS232 Read more